четверг, 15 декабря 2022 г.

8 клас ГЕОГРАФІЯ Урок 16 грудня п'ятниця

 

У понеділок 19 грудня до 16.00 занести до школи на перевірку зошити з біології та географії, контурні карти з географії.

У картах мають бути виконані завдання на сторінках 1(Політична карта Європи), 6-7 (Фізична карта), 8 (Тектонічна будова), 9 (Мінерально-сировинні ресурси)

Тема уроку: Кліматичні показники: температура, опади,  коефіцієнт зволоження та їх розподіл на території  Україні. Сезонні погодні умови та явища.  Річний та сезонний хід кліматичних показників. Кліматична карта. Регіональні відмінності клімату.

Відео до уроку КЛІМАТИЧНІ ПОКАЗНИКИ

Опрацювати § 25

Виконати у зошиті практичну роботу №5.

Записати число, тему і мету практичної роботи. Виконати завдання (виділені червоним ) за зразком.

Практична робота №5. Визначення вологості повітря за заданими показниками.

Мета роботи: актуалізувати знання про абсолютну та відносну вологість повітря; формувати вміння обчислювати їхні значення за заданими показниками.

Теоретичні відомості:

Абсолютна вологість – кількість водяної пари, що міститься в одному кубічному метрі повітря. Цей показник може змінюватися залежно від температури повітря й інтенсивності випаровування в даній місцевості. Причому чим вищою є температура повітря, тим більшу кількість водяної пари воно може містити. Коли в повітрі міститься максимально можлива кількість водяної пари за даної температури, наприклад 17 г за температури 20°С, повітря називають насиченим водяною парою.

Відносна вологість – відношення кількості водяної пари, що міститься в повітрі, до його максимально можливого значення за даної температури. Відносна вологість виражається у відсотках. Якщо температура повітря становить 20 °С, а відносна вологість  - 50%, то в одному кубічному метрі повітря міститься 8,5 г водяної пари.

Залежність між температурою повітря та максимальною кількістю водяної пари в грамах, що може міститися в ньому.

Температура °С

Вміст водяної пари, г/м³

-20

1

-15

1,6

-10

2

-5

3

0

5

5

7

10

9

15

13

20

17

25

23

30

30

35

40

 

1.Укажіть, чим відносна вологість відрізняється від абсолютної.

2.Обчисліть відносну вологість за заданими показниками

Відомо, що за температури 25 °С абсолютна вологість становить 12 г/м³. Визначте відносну вологість.

Для обчислення  відносної вологості необхідно мати дані про абсолютну вологість і температуру повітря на цей час (наприклад, абсолютна вологість – 14 г/м³, температура – 20 °С та про залежність між температурою повітря й максимальною кількістю водяної пари в грамах, що може міститтся в ньому (дивись таблицю у теоретичних відомостях ). Потім потрібно виконати такі дії.

Крок перший: з’ясувати, яка максимальна кількість водяної пари може міститися в повітрі за даної температури.

17 г/м³

Крок другий: розрахувати відносну вологість, використовуючи формулу.

Відносна вологість = (фактична кількість водяної пари за даної температури : максимальна кількість водяної пари за даної температури)   100%

(14 г/м³ : 17 г/м³) ∙ 100% = 82 %

3. Обчисліть абсолютну вологість.

Відомо,що за температури 15°С відносна вологість становить  80 %. Визначте абсолютну вологість.

 

Відомо,що за температури 15°С відносна вологість становить 90%. Визначте абсолютну вологість.

Для розрахунку абсолютної вологості за даними про відносну вологість при даній температурі повітря потрібно виконати такі дії.

Крок перший: з’ясувати, яка максимальна кількість водяної пари може міститися в повітрі за даної температури.

13 г/м³

Крок другий: розрахувати абсолютну вологість, використовуючи формулу.

Абсолютна вологість = (максимальна кількість водяної пари за даної температури ∙ показник відносної вологості за даної температури) : 100%

(13 г/м³ ∙ 90%) : 100% = 11, 7 г/м³

4.Вологість впливає на самопочуття людей. Особливо несприятливою є низька вологість. У житлових приміщеннях вона найчастіше спостерігається взимку, тоді як у природних уиовах її показники  в цю пору року зазвичай високі, особливо коли температура опускається. Щоб зрозуміти, чому так відбувається, розв’яжіть задачу.

Відомо, що відносна вологість вуличного повітря за температури   -5°С становить 70%.

Під час чергового провітрювання кімнати через відкрите вікно зайшло свіже, але холодне повітря з високим показником вологості 70%. Після провітрювання температура в кімнаті спочатку опустилася, але через деякий час повітря нагрілося до комфортних 20°С.

Обчисліть відносну вологість повітря в кімнаті після провітрювання, якщо допустити, що воно оновилося – зайшло вуличне повітря.

5. Додаткове завдання.

Зберіть відомості та вкажіть, як без спеціальних приладів визначити, чи достатнім є рівень відносної вологості у вашій кімнаті та які є  прості, доступні кожному способи його підвищення.

Комментариев нет:

Отправить комментарий